داستان های کوتاه

چیزهای مهم زندگی

استاد فلسفه در حالی که روی میزش اقلامی چیده شده بود روبروی حاضرین در کلاس درس ایستاده بود. وقتی که کلاس شروع شد ، بدون هیچ حرفی ، شیشه خالی سس مایونز را برداشت . درون آن را با سنگ پر کرد. سپس از دانشجویان پرسید که به نظرشان شیشه پر شده است یا خیر.دانشجوها جواب دادند که بله شیشه پر شده است.


سپس استاد از جعبه ای که داخل آن سنگ ریزه بود مقداری سنگ ریزه برداشت و درون شیشه ریخت. شیشه را به آرامی تکان داد تا سنگ ریزه ها فضاهای خالی بین سنگ ها را پر کنند. سپس رو به دانشجویان کرد و پرسید که به نظرشان آیا شیشه پر شده است یا خیر؟ دانشجویان دوباره جواب دادند که بله پر شده است.
استاد جعبه دیگری را باز کرد که درون آن ماسه قرار داشت و مقداری از آن ماسه ها را درون شیشه ریخت ، فضاهای کوچکتری که در شیشه مایونز باقی مانده بودند توسط ماسه به خوبی پر شدند. پس سوال خود را مجددا تکرار کرد و دانشجویان با یکدیگر پاسخ دادند که بله پر شده است.
سپس استاد گفت : می خوام به شماها بگویم که زندگی مانند این شیشه خالی است. سنگ ها چیزهای مهم زندگی شما هستند. خانواده شما ، همسر ، شوهر و دوستان شما ، سلامتی شما ، فرزندان شما.چیزهایی که مهم ترین بخش زندگی شما هستند و حتی اگر چیزهای دیگری نباشند باز هم زندگی شما پربار به نظر میرسد. سنگ ریزه ها چیزهای دیگری هستند که اهمیت دارند مانند شغل شما ، خانه یا ماشین شما و در نهایت ماسه هم نشانگر هر چیز دیگری است که باقی می ماند، چیزهای کوچک و کم ارزش تر.
اگر اول ماسه را درون شیشه بریزید و تمام شیشه از ماسه پر شود دیگر جایی برای سنگ و سنگ ریزه ها باقی نخواهد ماند. این اتفاق در زندگی شما هم یکسان است.اگر تمام وقت و انرژی خود را صرف چیزهای کوچک و کم اهمیت زندگی کنید ، هیچ وقت برای چیزهای مهم و اساسی وقت نخواهید داشت. توجه خودتون رو روی چیزهای حیاتی که شما را به شادی میرسانند جلب کنید. با فرزندان خود بازی کنید. با همسر خود برقصید ، همیشه زمانی برای رفتن به سر کار ، تمیز کردن خانه است.
اول مراقب سنگها باشید. چیزهایی که اهمیت دارند. اولویت هایتان را بر روی آن ها قرار دهید بقیه چیزها فقط شن و ماسه هستند.

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

Close
Close