اضطراب

اضطراب چیست؟

نشانه و علائم

اضطراب چیست؟

آیا نگران هستید؟ ممکن هست نگران شغل خود یا مشکلی که با رئیس به وجود آمده باشید یا حس دل آشوبی داشته باشید وقتی منتظر جواب آزمایش پزشکی خود هستید. ممکن است هنگام رانندگی در ساعت شلوغی خیابان ها عصبی و نگران شوید. در زندگی، هر فردی نگرانی را در برهه ای تجربه خواهد کرد. برای اکثر مردم ، حس نگرانی گذرا است ، یا فقط برای مدت کمی ماندگار خواهد بود. اما برای بعضی از مردم این نگرانی ها بیشار از یک عبور لحظه ای یا یک روز استرس زا کاریست! نگرانی شما ممکن هست تا هفته ها ، ماه ها و یا سال ها ماندگار شود. هر چه بیشتر ماندگار شود بدتر می شود.گاهی ممکن است آنقدر شدید شود که در زندگی روزمره شما اختلال ایجاد کند. وقتی این اتفاق افتاد ، می گویند شما به اختلال نگرانی دچار شده اید. اضطراب چیست؟ اضطراب طبیعی وابسته به زمان کوتاهی است ، همچنین در ارتباط با شرایط و موقعیت های استرس زا می باشد مانند مصاحبه شغلی. نوع نگرانی که توسط مردمی که دچار به اختلال نگرانی هستند مداوم تر و پر تکرار تر است و همیشه هم به چالش خاصی وابسته نیست و همین باعث می شود تا سطح کیفی زندگیشان روز به روز کمتر شود. هر نگرانی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. بعضی از نشانه ها شامل موارد زیر می باشد.

علائم اضطراب چیست؟

عصبانیت ، بی قراری ، احساس خطر کردن ، ترس و وحشت ، افزایش ضربان قلب ، افزایش نفس کشیدن ، عرق ریختن ، لرزان شدن صدا و جمع شدن عضلات ، احساس ضعف و بی حالی ، حواس پرتی و ناتوانی در تمرکز بر روی چیزی غیر از عاملی که موجب نگرانیشان شده است، بی خوابی ، مشکلات دستگاه گوارشی ، دوری کردن از هر چیز و جایی که باعث بشه نگرانی رو مجددا بوجود بیاورد که این نشانه ای از وسواس فکری اجباری می باشد (OCD).

انجام دادن اعمالی مشخص پشت سر هم ، نگرانی که حول واقعه یا تجربه ای از زندگی باشد که در گذشته اتفاق افتاده است که این مورد نشان دهنده اختلال استرس پس از سانحه می باشد(PTSD).

انواع اختلالات اضطراب:

اختلال اضطراب کلی

هراس(Phobias)

هراس اجتماعی

اختلال ترس

اختلال وسواس فکری اجباری

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close