مثبت اندیشی

مثبت اندیشی : ۷۴ نکته برای مثبت اندیش شدن!

مثبت اندیشی

افکار ما تاثیر بسزایی در نوع زندگی ما دارند. بیایید تا مثبت اندیشی را از همین امروز به بخش بزرگی از زندگیمان تبدیل کنیم ، با آن زندگی کنیم و از زندگی لذت ببریم. در ادامه این مطلب ، ۷۴ نکته مهم از اهمیت مثبت اندیشی را با هم مرور می کنیم و یاد می گیریم.

۷۴ نکته در جهت مثبت اندیشی

قوانین یک زندگی بهتر
بدن و ذهن به یکدیگر وصل و مرتبط هستند ، به این معنا که اگر تنشی در بدن شما باشد آن را در قالب افکار ناراحت کننده تجربه خواهد کرد. بزرگترین دشمنی که هر انسان می تواند در زندگیش داشته باشد ، داشتن ذهن یا بدن پر تنش است.

توسعه هوش احساسات
احساسات ما یا باعث ساختن ما می  شوند یا ما را میشکنند که فاصله بین این دو فاصله بین یک زندگی موفق و شاد و زندگی پر از  تنش ، شکست و درد است. پس قبل از هر چیزی باید استاد کنترل کردن احساسات خودتان شوید و نگذارید که قربانی یا برده آن شوید.

کلام و تصمیم های مثبت داشته باشید
برای تبدیل شدن به بهترین نسخه موجود خودتان باید تمام آن کلمات و جملات منفی که تا امروز به خود نسبت میدادید را دور بریزید. با شروع عادت جدید استفاده از کلماتو جملات مثبت  ، مثبت اندیشی را به زندگی خود وارد کنید پس از همین امروز شروع به حذف جملاتی که با نمی توانم ، قادر به انجامش نیستم یا جملاتی که با هرگز شروع می شوند کنید.

این شما هستی که اهمیت دارید
هر چیز مادی که در اطراف شماست موقتی است و اگر به خوبی این مسئله را درک کنید می توانید بهترین تجربه ممکن از زندگیتان را داشته باشید. شما، خارج از مفهوم خودخواه بودن ، مهمترین چیز برای خودتان هستید.

اهدافتان را مشخص کنید و کنار نکشید
اگر برای روز ها و زندگیتان هدف خاصی تعیین نکنید در نهایت دستاورد زیادی نخواهید داشت. در واقع هرگز به چیزی نمیرسیم و رو به جلو حرکت نخواهیم کرد اگر هدف نداشته باشیم چرا که در ادامه خسته و بی حوصله خواهیم شد پس مشخص کردن اهداف و تصمیم رسیدن به آن امری مهم برای زندگی ماست.

با سختی های زندگی مقابله کنید
مشقت های زندگی را به چشم فرصتی ببینید که باعث قوی تر شدن و بزرگتر کردن شما خواهد کرد. حتی اگر باعث رنجش شما شود در نهایت شما خرد بیشتری نسبت به قبل از آن بدست خواهید آورد پس مهم نیست که این سختی تا چه اندازه است ، شما برای آن راهی پیدا خواهید کرد تا از پس آن مشکل بربیایید ، ایمان داشته باشید و اعتماد کنید که همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت.

یاد بگیرید خود را ریلکس کنید
وقتی یاد بگیرید چطوری خود را ریلکس و آرام کنید ، تنش های شما از بین میرود و به سرعت انرژی شما از منفی به مثبت تغییر می کند که در نهایت باعث می شود در برابر چالش ها کارتان ساده تر شود و آن چالش ها کمتر باعث اذیت و آزرده خاطر کردن شما می شود.

مهارت های بیشتری یاد بگیرید
زندگی در کل مهارت است. اینکه تا چه اندازه موفق شوید ، چه دستاوردهایی داشته باشید یا به چه انسانی تبدیل شوید در واقع مهارت و توانایی شما را میرساند پس با یک جهت فکری درست ، در هر چیزی که انگیزه دارید مهارت کسب کنید.

خلاق باشید
شما یک منبع بی نهایت از خلاقیت را در وجودتان دارید . این منبع درون شما مخفی و پشت درهای بسته قرار دارد و برای یافتن و بازکردن آن دری که مانند سد بین شما و این منبع بی نهایت وجود دارد باید ابتدا از پس ترس ، نگرانی ، استرس و شک بربیایید و آنها را کنار بزنید.

نهایت استفاده از وقت خود را ببرید
وقت شما بی نهایت ارزشمند است ، پس نهایت استفاده را از آن ببرید. زندگی شما چیزی است که شما میسازید. همه ما می توانیم جوری زندگی کنیم که در نهایت زندگیمان پرحاصل تر شود.

با مثبت اندیشی همراه شوید
برای رسیدن به یک شیوه زندگی مثبت ، باید ابتدا خود را سوار اتوبوس مثبت اندیشی کنید ، این اتوبوس در نهایت شما را به موفقیت و شادی میرساند. به این باور شک نداشته باشید و از همین امروز تصمیم بگیرید که سوار اتوبوس مثبت اندیشی شوید.

گوش کنید و یاد بگیرید
اگر می خواهید سریعتر به یک زندگی موفق دست یابید باید به افرادی که در حال حاضر موفق هستند اعتماد کنید و به آن ها گوش کنید و از آنها یاد بگیرید.

بهترین تصویر ممکن از خود را تصور کنید
اگر می خواهید به بهترین شخصیتی که دوست دارید تبدیل شد ، مهم نیس آن شخص یک شخصیت با اعتماد به نفس بالا است یا در کارش بسیارموفق است یا هر چیز دیگری ، اولین قدم این است که خود را به چشم آن فردی که می خواهید ببینید

با دیگران مهربان باشید
نسبت به خود و دیگران مهربان و باملاحظه باشید. بعضی وقتها در میان جر و بحث فقط دیدگاه خودمان را میبینیم و به نقطه نظرات دیگران توجه کمی می کنیم.

رژیم غذایی گوناگون و سالم داشته باشید
با حفظ رژیم غذایی سالم از سطح استرس روزمره خود بکاهید و مطمئن شوید که روزانه آب کافی بنوشید.

حال بد خود را عوض کنید
اگر شما دوران بدی را سپری میکنید ، یکبار گریه کنید و به خودتان بگوئید که دو روز دیگر در این وضعیت خواهید بود و بعد از آن باید حالتان بهتر شود. عمیق نفس بکشید ، در زمان حال باشید و خوشحال بودن را انتخاب کنید و مطمئن شوید که هر روز آب کافی بنوشید.

نا امیدی ها
دفعه بعد که ناامید شدید ، اتفاقی که برایتان افتاد را قبول کنید و متوجه این حقیقت باشید که چه چیزی باعث این اتفاق شده است. اما به جای تمرکز بر روی آن یا سعی بر مغلوب شمردن خودتان کنترل موقعیت را بدست بگیرید، دیدگاهتان را تغییر دهید تا بتوانید بر آن ناامیدی غلبه کنید و در ذهنتان راهکار مشخصی را ارائه دهید تا به کمکتان بیاید و شما را به مقصد برساند.

سطح انرژی خود را بالاتر ببرید
انرژی شما کنترل کننده همه چیز است. سلامت ، رابطه ، حسی که دارید و فرآیندهای ذهنی شما و به چیزی که تبدیل می شوید همگی به سطح انرژی شما بر میگردد.

آسان بگیرید
بخش زیادی از استرس و تنش های ما بخاطر بار زیادی است که در روز و روزهایمان با خود به همراه داریم. بر خلاف انسان های قرون گذشته ، بیشتر زندگی را برای  خود دشوار کرده ایم. باید یاد بگیرید که هر چیزی را ساده بگیرید ، اگر هدفی دارید، سعی کنید هر بار فقط یک قدم بردارید و از آن قدم نهایت لذت را در طول مسیر ببرید.

سحرخیز شوید
اگر به صحبت مردم امروزی گوش کنید متوجه می شوید که اغلب مردم صبح زود از خواب بیدار نمی شوند یا اکثر اوقات اخمو هستند .  هر صبح زود ، یک روز نو برای شروعی تازه است. هنگامیکه که از خواب بیدار می شوید دو راه پیش روی شما است ، می توانید با سرزندگی بیدار شوید و سعی کنید آن روز را به بهترین شکل متعلق به خودتان کنید یا می توانید تمام افکار منفی و کیسه بار منفی احساسات خود را در طول روز به همراه خود به این سمت و آن سمت بکشید.

سخت تلاش نکنید
زندگی باید تا حد ممکن آسان و بی دردسر باشد اما زمان هایی هست که ما چیزی را تا حدی در زندگیمان می خواهیم که برای رسیدن به آن سخت در تلاشیم و این هیچ مشکلی ندارد اما زمان هایی هم هست که فقط باید بیخیال شوید و بگذارید هر اتفاقی که می خواهد بیوفتد و دست از کنترل کردن همه چیز بکشید و بگذارید دنیا جادویش را نشان دهد.

از تخیلات خود خردمندانه استفاده کنید
بدن ما به از طریق تصاویر ذهنی به واقعیت جواب می دهد ، پس اگر از تصاویر ساختگی ذهنتان بد استفاده کنید طوری که مدام بر روی چیزهایی که نمی خواهید یا چیزهایی که برایتان بد پیش رفته است ، این افکار شما را به سمت چاله هایی با نام استرس ، غم ، عصبانیت و اضطراب سوق می دهند.

در آرامش تصمیم بگیرید
اگر می خواهید بهتر عمل کنید ، خلاقیت خود را بیشتر کنید ، مشکل گشا باشید و پتانسیل واقعی خود را به کار بندازید. سپس باید یاد داشته باشید که چطور خود را آرام و ریلکس کنید به این خاطر که آرام بودن کلید همه موفقیت ها ، اکتشافات و خلاقیت هاست. هر چیزی ساده تر می شود اگر متعادل و آرام باشید.

وقتی را برای مدیتیشن کنار بگذارید
اگر ذهن شما مدام آشفته است و بدن شما استرس دارد در نهایت تمام وجود شما بی قرار خواهد شد. اگر این مشکل را دارید پس عاقلانه است که یاد بگیرید چطور خود را ریلکس کنید در غیر اینصورت این فشارها باعث میشود که تنش ها در بدنتان بیشتر شوند و فشار خونتان بالاتر برود یا حتی مریض شوید.

هدف زندگیتان را بیابید
هدف داشتن در انسان انگیزه ایجاد می کند ، به او الهام بخشی می کند و باعث افزایش انرژی او می شود. وقتی هدف داشته باشید دیگر حوصلتان سر نخواهد رفت و حتی ممکن است از لحاظ مالی وضعیت شما را بهتر کند.

ذهن نگرانتان را آرام کنید
هر کسی نگرانی هایی دارد اما برای بعضی از مردم ممکن است این نگرانی ها به یک عادت تبدیل شود . تنها کاری که باید انجام دهید که خود را از طنابی که بین شما و این افکار نگران کننده است جدا کنید و اجازه دهید که فقط ذهنتان درگیر آن باشد بدون مخالفت یا مقاومت کردن در برابر آن.

انتقاد هایی که سازنده باشند چیز بدی نیستند
همیشه به یاد داشته باشید که توصیه های منفی نگرانه مردم ، قضاوت های بی جای آنها ، جملات منتقدانه یا کلام تند و آزار دهنده شان در برابر شما درست نیست و آنها هیچوقت نمی توانند با این کلام ها به شما آسیب بزنند مگر اینکه شما کلام آنها را باور کنید و اجازه دهید که موفق شوند! اما بعضی وقتها همه این انتقاد ها بد نیستند و اگر دوستانه مطرح شده باشند ممکن است برای شما انتقادی سازنده باشند.

به بدن خود گوش کنید
یاد بگیرید که به بدن خود گوش کنید به این خاطر که وقتی شما درد شدیدی را تجربه می کنید این ناراحتی بر روی فیزیک و احساسات شما تاثیر می گذارد و ذهنتان سعی می کند تا آدرس منبع اصلی درد را به شما اطلاع دهد .

زیاد فکر نکنید
اگر افکار شما کلی یا خنثی است مشکلی ندارد اما اگر این افکار باعث درد احساسی ، اضطراب و نگرانی شما می شود و مدام شما را در یک محل منفی در ذهنتان نگه داشته است زمان آن رسیده تا آنها را رها کنید و یک حس بهتر را تجربه کنید . شروع به آموزش مثبت نگری در افکار خود کنید.

از مسیر لذت ببرید
هر انسان موفق از پایین ترین نقطه ممکن شروع کرده تا به بالاترین حد برسید. توقع نداشته باشید که از اول بر روی پله آخر موفقیت باشید. مهم است که شروع به قدم برداشتن کنید و از هر قدم این مسیر لذت ببرید.

کاری که دوست دارید را انجام دهید
شما اینجائید تا از خودتان لذت ببرید نه اینکه طبق نظر یا روش زندگی دیگران زندگی کنید. هیچ چیز مهمتر از این نیست که احساس خوبی داشته باشید پس خود را به مهمترین هدف زندگی خود تبدیل کنید.

به تعویق نیندازید
لازم نیست بعضی از کارها را فقط آخر هفته ها انجام دهید ، فقط لازم است برنامه ریزی کنید که چه ساعت هایی از روز می توانید آنکار را انجام دهید . اینکار باعث می شود تا همیشه در مسیر زندگی با انگیزه باقی بمانید.

روی کارهای خوبی که انجام می دهید تمرکز کنید
برای هر کاری که انجام می دهید خود را ستایش و تمجید کنید . مهم نیست که آنکار چقدر کوچک یا ناچیز باشد ، جشن بگیرید و هر مرحله از آن را که طی می کنید در دفترچه خاطرات خود بنویسید با اینکار پاداش دیگری دریافت می کنید که آن حس مثبت و خوبی هست که به خود هدیه می دهید.

شما مجبور نیستید همه چیز را درست کنید
خیلی از آدمها فکر می کنند یکجای کارشان مشکل دارد یا به اندازه کافی خوب نیستند که این حاصل عدم اعتماد به نفس در وجود آنهاست. در واقع این اصلا درست نیست و اگر بخاطر حرف دیگران چنین احساسی در شما بوجود آمده یا خودتان مدام در مورد خود اینگونه فکر می کنید به یاد داشته باشید این فقط یک تعریف ساده است و همه جملات تعریفی می تواند به راحتی تغییر کند پس به شما اطمینان خاطر می دهیم که شما ارزشش را دارید و به اندازه کافی خوب هستید. مشکل از شما نیست و نباید حتما به دنبال بهبود خودتان باشید فقط باید خود واقعیتان را پیدا کنید ، پتانسیل واقعیتان که شما را تبدیل به بهترین نسخه از شما کند.

سطح علمی خود را بالا ببرید
بالابردن سطح علم و آگاهی باعث می شود تا به حقایق جدیدی دست بیابیم و شروع به درک کردن چیزهایی کنیم که تا قبل از آن به انجامش قادر نبودیم. دانش باعث الهام بخشی می شود با انگیزده دادن کمک می کند تا از موقعیت ها و ایده هایی که در زندگی با آنها مواجه میشویم نهایت استفاده را ببریم.

بهتر شدن را نشانه بگیرید
خیلی از مردم درون تله اشتباهات گذشته خود میوفتند ، آن اشتباهات ، موقعیت های خجالت آور یا شکست هایی که داشته اند باعث ترسی درون آنها شده تا از جلوگیری مجدد آن جلوگیری کنند. به جای اینکه اجازه دهید گذشته درون شما منفی نگری کند ، از تمرکز بر روی بار منفی گذشته و شکست هایتان فقط روی مسیری تمرکز کنید که باعث پیشرفت شما می شود.

بیشتر بخوابید
اگر کم می خوابید ، توانایی های شما و عملکرد ذهنتان به طور محسوسی کاهش خواهد یافت و در مواجه با شرایط استرس زا بیشتر دچار استرس خواهید شد.

مدام از خودتان سوال هایی بپرسید که باعث قوی تر کردن شما شود
اگر لازم است تا مشکلی را حل کنید مثلا فرض کنیم می خواهید وزنتان را کم کنید پس اینگونه از خود سوال کنید ، چطور می توانم وزنم را کاهش دهم! و هیچوقت نگوئید که من چاقم یا چرا اضافه وزن دارم؟

کلام ذهنتان را رام کنید
همه ما در ذهنمان یک چت باکس لایو از مکالمات در سرمان داریم و داستانهایی را به خودمان بازگو می کنیم که در موقعیت های خاص اتفاق افتاده اند یا از احساساتمان با خودمان صحبت می کنیم. که بعضی از این مکالمات کاملا نادرست یا حتی دروغ می باشند. اگر از داستان هایی که در ذهنتان دارید خوشتان نمی آید پس آنرا به داستانی بهتر تبدیل کنید. به صدای درون سر خود می توانید بگوِئید که این درست نیست ! هیچ مدرکی نیستش که آنرا باور کنم و از آن بترسم پس به همین خاطر چیزی که ساختی را قبول نمی کنم! این افکار ممکن است مدام به ذهن شما برگردند یا آنها را نادیده بگیرید و توجه خودتان را به چیز دیگری جلب کنید یا آن فکر ساختگی را به چالش بکشید و به آنها نشان دهید که هیچ ترسی از آنها ندارید و دیگر مثل گذشته نمی توانند باعث ایجاد ترس درون شما شوند تا به مرور زمان این افکار کمتر و کمتر شوند.

وظایف خود را اولویت بندی کنید
هر بار فقط روی یک بخش از کارتان تمرکز کنید یا در مسیر هدفتان هر بار فقط به فکر قدم بعدی باشید در غیر اینصورت اگر به دوردست ها نگاه کنید ممکن است باعث دلهره شما شود.
کمی از روز را با خودتان وقت بگذرانید
زمانی در روز را با خودتان وقت بگذرانید، یک جای خلوت و آرام پیدا کنید که هیچگونه عامل حواس پرتی نباشد یا جایی که با طبیعت در ارتباط باشید و در آن زمان عمیق با خودتان ارتباط برقرار کنید و شروع به تمرینات آرامشبخش کنید تا تجربه خوبی از  ریلکس شدن را بدست آورید.

شما مسئول زندگیتان هستید
شما مسئولیت زندگی خودتان را بر عهده دارید ، احساسی که دارید ، سلامت شما و هر هرکاری که می کنید یک انتخاب است پس سعی کنید انتخاب هایتان عاقلانه و در جهت سلامتی شما باشد. درون شما ، یک شمای خوشحال ، یک شمای عصبانی ، شمای ناراحت ، شمای مضطرب و پر از استرس و یک شمای موفق وجود دارد پس با این فکر می توانید انتخاب کنید که شما دوست دارید کدام یک آن باشید.

از درخواست کمک کردن خجالت نکشید
اگر به کمک نیاز دارید هیچ زمان از درخواست کمک کردن خجالت نکشید و به یاد داشته باشید که همیشه کمک در دسترس شما هست فقط باید تقاضا کنید.

عشق همه آن چیزی است که به آن نیاز دارید
مهمترین چیزی که باید مدام به خودتان یادآور شوید این است که خودتان را از ته قلب دوست دارید.

طرز نگاه کردن به خودتان اهمیت زیادی دارد
مراقب صحبت هایی که با خود می کنید باشید ، مکالماتی که با خود دارید می تواند اعتماد به نفس شما را پایین بیاورد و یا حس کم ارزش بودن بهتان دست دهد. صحبت هایی که با خودتان انجام می دهید اگر مثبت باشد سطح اعتماد به نفس شما را بالا میبرد و در نتیجه میتوانید موفقیت بیشتری در زندگی کسب کنید و باعث می شود که روز به روز بزرگتر شوید.

تصمیم بگیرید که از زندگی چه میخواهید و شروع کنید
بعضی اوقات در زندگی فقط باید تصمیم بگیرید و شروع به کار کنید. تا حدودی آماده سازی خوب است که باعث تشویق و ترغیب شما شود اما بعضی وقت ها آنقدر انسان در مورد تصمیم خود فکر می کند که در نهایت به آن شک می کند ، میترسد و از انجام آن صرفنظر می کند.

مثبت اندیشی
مثبت اندیشی

عادت های خوب بسازید
اگر در زندگیتان عادت  بدی دارید پس وقت ان رسیده که آن عادت را با یک عادت خوب جایگزین کنید به این خاطر که عادت های بد ممکن است برای سلامتی شما زیان آور باشد ، راه پیشرفت شما را بگیرد و بیهوده وقت شما را تلف کند.

شما قدرت انتخاب دارید
مهم نیست کجای زندگیتان هستید یا در چه شرایطی بدی قرار گرفته اید مهم این است بدانید در هر شرایطی که باشید باز هم قدرت انتخاب دارید وانتخاب ها و گزینه های بهتری همیشه در دسترس شما قرار دارد  فقط باید کنترل زندگی را بدست بگیرید مطمئن باشید که نتیجه آن هم خوب می شود. شما تحت اختیار کسی نیستید و همیشه قدرت انتخاب برای زندگی کردن دارید ، اگر چیزی برای شما خوب پیش نمی رود پس منتظر چه هستید ، تغییرش دهید!

به دنبال خوبی ها باشید
در هر موقعیت جنبه مثبت آنرا ببینید. به دنبال خوبی ها گشتن و یادگیری نقاط قوت خود به جای تمرکز بر روی نقاط ضعفتان و برویج مثبت اندیشی باعث می شود که همیشه به جواب درست برسید حتی زمانی که همه چیز به نظرتان اشتباه می آید.

به ذهنتان راهکار مشخصی بدهید
اکثر مردم اجازه می دهند مغزشان در افکار ، احساسات ، تصمیمات و رفتارشان طبق یک عادت فرضی کنترل را بدست بگیرد
اما شما می توانید که این الگوی فکری مغزتان را کنار بگذارید و خودتان کنترل آنرا به دست بگیرید.

بخوانید و ریلکس کنید
از وقتی که دارید نهایت استفاده را ببرید ، مطالعه را به یک عادت تبدیل کنید ، علاوه بر اینکه مطالعه بر بار علمی شما می افزاید ، باعث رشد و شکوفایی ذهنی شما نیز می شود و همچنین یک راه خوب برای ریلکس کردن است. با مطالعه کردن در هر صورتی که فکر کنید برد کرده اید.

از بودن با خودتان لذت ببرید
داشتن یک رابطه خوب با خودتان برای سلامت شما الزامی است. با خودتان جوری صحبت کنید که با دوست صمیمتان حرف میزنید ، از خودتان لذت ببرید و از همنشینی با خودتان نهایت استفاده را ببرید.

با تمرین تنفس بدن و ذهن خود را آرام کنید
تنفس صحیح برای تعادل روح و روان شما الزامی است و باعث می شود که آرامش و قدرت به درون شما بازگردد.

فشارهای روانی را از روی خود بردارید
اهداف خود را مشخص کنید و در جهت بهبود وضعیت خود قدم بردارید اما به یاد داشته باشید که از مسیر هم لذت ببرید. بعضی وقت ها ما تا حدی به خودمان فشار می آوریم که کارمان را درست انجام دهیم که باعث ترس ، استرس و تنش می شود که در نهایت باعث ضرررسانی به ما می شود.

توقع مثبت
اجازه دهید موفقیت در هر کاری که انجام میدهید پدیدار شود ، در هدفهایتان ، بروی چیزهای خوب تمرکز کنید به جای چیزهای بد ، روی این تمرکز کنید که همه چیز خوب پیش خواهد رفت و کارها را درست انجام خواهید داد.

دنبال خوشبختی نگردید
یکی از چیزهایی که شما را از رسیدن به خوشبختی محروم می کند این است که چیزهای جانبی و مادی را یک شرط برای خوشبختی خود قلمداد می کنید. مشکلی ندارد که چیزهای خوبی از زندگی بخواهید اما اول بخاطر چیزهایی که دارید شکرگزار باشید. خوشبختی واقعی زندگی در زمان حال است و بودن دراین لحظه ، جایی که اجازه نمی دهید آینده و گذشته شما را از حسی که دارید دور کنند.

به اهمیت دادن به طرز فکر دیگران درباره شما پایان دهید
نگرشی در خود شکل دهید که به موجب آن حرف دیگران دیگر برایتان اهمیتی نداشته باشد و دیگر نگران این نباشید که درباره شما چه می گویند.

از کمال گرایی دست بکشید
کمال گرایی ، ریشته تمامی احساسات منفی ماست که باعث بروز افکار و رفتار وسواس گونه در ما می شود که در نهایت ما را به سمت عصبانیت ، کج خلقی ، اضطراب و ترس سوق می دهند و برای فرار از آن باید حتما در هر چیزی بهترین آن باشید. از کمال گرایی و طرز فکری که باید حتما بهترین باشید دست بکشید و آنرا تغییر دهید.

بیخیال شوید
اگر چیزی درون فکر شماست که به درد شما نمی خورد یا کمکی بهتان نمی کند رهاش کنید تا دیگر عضوی از شما نباشد و اذیتتان نکند و به جای آن یک تصور مثبت را جایگزین کنید.

خود واقعیتان باشید
مهم نیست که دیگران چه می گویند یا خودتان نسبت به خود چه فکری می کنید ، شما قابلیت این را دارید که در هر لحظه همانی باشید که دوست دارید!
شما از چیزی که فکر می کنید هم باهوش ترید

شما از چیزی که فکر می کنید هم باهوش ترید
به خودتان افتخار کنید و سعی کنید خود حقیقیتان باشید. یکی از بدترین چیزهایی که می تواند اعتماد به نفستان را کم کند این است که سعی کنید مانند شخص دیگری باشید یا از چیزی که هستید خوشحال نیستید.

ضرورتی برای خوشبخت بودن
خوشبختی یک انتخاب و یک بخش از ذهن و جسم شماست و اینکه خوشبخت باشیم انتخابی است که مارا به آن میرساند. یک جریان پیوسته از انرژی و احساس خوب را بدن و ذهنتان پایه گذاری کنید که این عنصر اصلی سلامت و خوشبختی است.

نسبت به خودتان بخشنده تر باشید
درباره خودتان بیشتر فکر کنید و نیازهایتان را در اولیت قرار دهید.

قبول کردن
بعضی وقتها باید بعضی چیزها را در زندگیتان بپذیرید و قبول کنید که تغییر آنها به زمان نیازدارد. عدم قدرت در قبول کردن چیزهایی که زندگی به وجود می آورد تا شما را به چالش بکشد می تواند مسبب یک درد احساسی غیرضروری برای شما شود اما مهمترین چیز این است که بدانید که اول باید آنها را بپذیرید.
از تمرکز بیش از حد روی خودتان بپرهیزید
به غیر از شرایطی که توجه شما به درونتان در راستای مثبت اندیشی است سعی نکنید زیاد داخل ذهنتان قرار بگیرید و از آنجا خارج شوید و بیشتر سعی کنید تا با دنیا در ارتباط باشید. اگر مشکلی دارید اعتراف کنید که مشکلی دارید و سپس نسبت به رفع آن اقدام کنید ، اگر در توانتان نیست از دیگران کمک بگیرید.  اگر هر چیزی باعث درگیر کردن افکار شما شده ، کارها درست پیش نمی روند یا روند زندگیتان طوری شده که اوقات برایتان بسیار سخت می گذرد ، به آن اعتراف کنید و سپس شروع به برنامه ریزی برای حل مشکلات کنید تا آینده ای بهتر را پایه گذاری کرده باشید.
مشکل گشا باشید
اکثر مردم زمانی که مشکل دارند یا تلاش می کنند که بهتر کار کنند باز هم با همان روش های قدیمی و قبلی عمل می کنند، زندگی درون دنیایی از مشکلات احساسی بدون در نظر گرفتن تمامی جوانب و بدون اینکه خوب در مورد آن مشکل فکر کنند تصمیم می گیرند. کاری که باید انجام دهید که روی راه حل تمرکز کنید ، اولین قدم آرام کردن ذهنتان است ، بدنتان را ریلکس کنید تا تمامی انرژی های منفی مشکلات از وجود شما خارج شوند ، سپس شروع به تحقیق یا پرسیدن سوالات مفید و مرتبط با مشکل از خودتان کنید.
در چیزهای منفی هم دنبال نقاط روشن باشید
زندگی بعضی وقتها می تواند بسیار سخت شود و همه ما چالش های زیادی را در زندگیمان تجربه کرده ایم ، کلی خاطرات احساسی بد داریم که باید با آنها کنار بیاییم . اگر شما هم یک تجربه یا خاطره ناخوشایند را تجربه کرده اید سعی نکنید روی آن تجربه توقف کنید، زیاد فکر کردن درباره چیزی هیچ فایده ای ندارد. وقتی به آن خاطره ناخوشایند اجازه می دهید که شما را آزرده خاطر کند، ذهن شما متوجه مهم بودن آن مسئله برای شما می شود و ممکن است با تکرار این کار تبدیل به روندی شود که این فکر ناخوشایند تبدیل به یک فکر ناخواسته شود و به خاطر اهمیتی که شما به این موضوع داده اید در آینده، ذهنتان به صورت خودکار با بازگو کردن آن ، باعث نارحتی شما شود. ما نمی توانیم همیشه محیط پیرامون خود را کنترل کنیم اما می توانیم رفتار و نحوه برخوردمان با مسائل را کنترل کنیم و از خاطرات درس بگیریم و ادامه دهیم.
زمانتان را مدیریت کنید
اگر می خواهید که کارهای بیشتری انجام دهید و کارآمدتر باشید پس باید یاد بگیرید که از کمترین وقتی که در روز دارید ، چطور نهایت استفاده را ببرید.

به خودتان افتخار کنید
اگر به خودتان و دست آوردهایی که بدست می آورید افتخار کنید پاداش اینکار را در خودتان خواهید دید و در واقع اینکار باعث می شود اعتماد به نفستان بیشتر شود ، حس احترامی بیشتری نسبت به خودتان داشته باشید و احساس ارزشمند بودن کنید.

یک ذهنیت رشد یافته پرورش دهید
از همین الان باور کنید که قدرت این را دارید تا تغییر کنید و بهتر شوید ، این طرز فکر با کمی تمرین باعث می شود تا گام به گام به سطح بعدی خود برسید و مهارت های خود را بیشتر کنید.

احساساتتان را بیان کنید
وقتی احساسات منفی درون خودتان حس می کنید با آنها نجنگید ، در عوض آن حس را لمس کنید و اقدام به تغییر آن احساس دهید به این خاطر که اگر آنرا سرکوب کنید یا در برابر آن مقاومت کنید یا با آن بجنگید فقط باعث بدتر شدن آن حس می شود و نمی توانید برآن غلبه کنید. شما نمی توانید مغزتان را کنترل کنید اما می توانید کنترل کنید که در برابر آن چه اقدامی کنید ، چه رفتاری داشته باشید و از چه استراتژی دربرابر آن فکر استفاده کنید.
قبل از ورود به شرایط استرس زا ریلکس کنید
قبل از ورود به یک وضعیتی که در شما استرس ایجاد می کند خودتان را آرام کنید ، ریلکس کردن باعث می شود تا در آن شرایط کمتر حس تهدیدآمیز داشته باشید.
دست از مقصر قلمداد کردن خود بکشید
در سختی ها و زمان های بد زندگی ، بهترین خود باشید ، در هر لحظه یک قدم بردارید و پیمان ببندید که تمامی شکست ها به موفقیت تبدیل خواهند شد.
با ترس هایتان روبرو شوید
حس ترس فقط زمانی در وجود ما ماندگار می شود که از آن دوری کنیم و یا با او در حال مبارزه کردن باشیم. اگر همیشه در حال اجتناب کردن از چیزی یا شرایط خاصی باشیم که باعث ترس ما می شود ، ذهن ما یاد می گیرد که این نقطه ضعف ما است پس اگر دوباره در این شرایط قرار گرفتیم به ما اخطار می دهد که دوباره در منطقه ترس قرار داریم و سریعا باید از این شرایط فرار کنیم. نتیجه این فرار ها این می شود که هربار با دوری کردن از عامل ترس ، ترس در ما قوی تر می شود. اگر این ترس زندگی شما را تحت تاثیر قرار داده است حالا روش کار آنرا می دانید. با حرکت بر خلاف این رویه، عامل ترس هربار ضعیف تر از دفعه قبلی خواهد شد.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close