فوبیا

کمک به فرزندی که به اختلال هراس دچار است

کمک به فرزندی که به اختلال هراس دچار است

سال به سال ممکن است هر بچه ای ترس های مختلفی را تجربه کند. در مقابل دنیای اطرافشان چالش ها و اضطراب جدید بخش اجتناب ناپذیر بزرگ شدن و زندگیشان است.

طبق یک آمار ، ۴۳ درصد از بچه های سنین ۶ تا ۱۲ سال ترس ها و نگرانی های بسیاری دارند. هراس از تاریکی ، تنها در خانه و تاریکی ماندن یکی از رایج ترین ترس های این سنین است. ترس از سگ ، آتش ، جاهای مرتفع یا طوفان.

بعضی اوقات این ترس ها به حدی شدید است که باعث بوجود آمدن فوبیا در کودک می شود که ترسی قدرتمند و غیر منطقی است که در کودک ماندگار می شود و او را ناتوان می کند و به طور قابل توجهی روی زندگی آن تاثیر می گذارد.

 

در ادامه توضیحاتی برای والدینی داریم که فرزندشان ترس یا فوبیا دارد.

با فرزندتان درباره نگرانیش صحبت و همدردی کنید. به او توضیح دهید که خیلی از هم سن و سال های او این ترس را دارند اما با کمک شما می تواند یاد بگیرد تا چجوری بر این ترس غلبه کند.

ترس های فرزندتان را مسخره نکنید یا آنها را کم ارزش نشان ندهید مخصوصا جلوی هم سن و سال هایش.

به زور فرزند خود را مجبور به شجاع بودن نکنید. فرزندتان نیازمند زمان است تا بر ترس و اضطراب خود غلبه کند. به جای اینکار او را تشویق کنید تا با ترس هایش به آرامی و قدم به قدم روبرو شود.

اگرچه ترس بخش طبیعی از زندگی است و اغلب اوقات خبر از یک خطر واقعی یا حداقل خبر از یک تهدید در دنیای کودک می دهد ، پدر مادرها باید حامی و پشتیبان فرزندهایشان باشند. برای صحبت با فرزندتان باید دانش کافی را داشته باشید تا باعث افزایش و تقویت ترس وی نشوید. همچنین به او کمک کنید تا قدم هایی که باید در مسیر رویارویی با ترس خود بردارد را شناسایی کند و در طول مسیر همراه او باشید.

 

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

Close
Close