فوبیا

چگونه به فردی که به هراس دچار است کمک کنیم

ملاحظات و نکات

چگونه به فردی که به هراس دچار است کمک کنیم

برای کمک به دوستی که به مشکل هراس دچار است ابتدا مطمئن شوید که:

دوست شما کمک شما را می پذیرد و شما هم راضی به کمک هستید. بهتر می شود اگر هر دوی شما درباره اضطراب و هراس اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید درباره آن صحبت کنید.

شما قادر به درک واقعی بودن احساسات دوستتان هستید حتی اگر واقعا خطری او را تهدید نکند. دوست شما برای غلبه بر ترس خود نیاز به تشویق شدن و دلگرمی دارد و این نیازمند درک شما از احساسات دوستتان است. اگر مشکلی در درک احساساتش دارید به یاد بیارید زمان هایی را که چیزی باعث شده که شما شدیدا ترس را تجربه کنید.

 

وقت حمایت از دوستتان را دارید بدون بی میل شدن به آن دارید. میزان زمان لازم بستگی به نقش شما دارد. اگر دوست شما از مسافرت با اتوبوس می ترسد ، همراهی شما در این سفر زمان زیادی را طلب میکند در مقابل اینکه فقط برای سفر او برنامه ریزی کنید و همراهی اش نکنید.

 

میتوانید بدون انجام دادن کارهایی که خودش نیاز دارد انجام دهد حامی اش باشید. مثلا اگر دوست شما از خرید کردن هراس دارید می توانید او را تا فروشگاه همراهی کنید اما باید بگذارید تا خرید را خودش انجام دهد.

 

چه کارهایی می توانید در جهت کمک به دوستتان انجام دهید

استراتژی کلیدی برای غلبه بر ترس ، در مواجه و روبرو شدن با عامل ترس است. اما اینکار باید با قدم های کوچک انجام شود. با اینکار ابتدا با حجم کمتری از ترس روبرو می شود. برای دوستتان فوق العاده است اگر کسی را داشته باشد که در این راه او را کمک کند. شما می توانید به دوستتان در تشخیص قدم و مراحل مواجه با ترس کمک کنید. برای شنیدن نتیجه مواجه دوستتان در هر مرحله، همیشه حاضر باشید. شما باید به حرف هایش گوش کنید و او را تشویق کنید. اگر مرحله ای که انتخاب کرده برای او زیادی بزرگ است ، به او کمک کنید تا آن مرحله را چند قسمت کوچکتر تقسیم کند. هر مرحله ای که دوستتان با موفقیت انجام داد ، با یکدیگر جشن بگیرید و یا به او جایزه ای دهید.

 

 

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close